Veselības apdrošināšana

Apdrošināšana

Veselība mums katram ir viena tāpēc par to ir ne tikai jārūpējas, lai to saglabātu, bet ir vērts arī padomāt par situācijām kad tā var sabojāties neatkarīgi no mūsu vēlmēm. Šādiem gadījumiem ir ļoti vērtīgi apsvērt iespēju iegādāties veselības apdrošināšanas polisi.


Šo apdrošināšanu var iegādāties jebkurš cilvēks kurš vēlas, lai saslimšanas vai kādu negadījumu gadījumā, nenāktos saskarties ar milzīgiem rēķiniem un izdevumiem, tā vietā nāktu apdrošināšanas kompānija, kur pilnīgi vai daļēji spētu segt šos izdevumus.

Kādas ir veselības apdrošināšanas

Ir sastopamas divu veidu veselības apdrošināšanas – obligātā un brīvprātīgā veselības apdrošināšana. Atšķirība starp šīm apdrošināšanām ir tāda, ka obligātā ir ar likumu noteikta konkrētām cilvēku grupām, bet izvēles ir pieejama tiem, kas to vēlas. Attiecīgi, cilvēki ar augstāku ienākumu līmeni var izvēlēties sevi apdrošināt par lielākām summām un tamlīdzīgi.

Obligātā veselības apdrošināšana

Obligātajā veselības apdrošināšanā, visi apdrošinātie ir tiesīgi saņemt vienlīdzīgus pakalpojumus un atlīdzības. Šajā apdrošināšanā iemaksas veic gan pats apdrošinātais gan tā darba devējs. Latvijā, teju visi darba devēji, pēc noteikta nostrādātā laika, apdrošina savus darbiniekus. Tā kā ir daudz apdrošināšanas kompāniju un katrs darba devējs var izvēlēties kādu apdrošināšanu saviem darbiniekiem nodrošināt, tad šīs apdrošināšanas var būt krasi atšķirīgas dažādos darbos.


Veselības apdrošināšana var segt ļoti plašu klāstu dažādu vajadzību un izdevumu. Katrs apdrošinātājs var sastādīt savu piedāvājumu klāstu un noteikt kādās summās šī apdrošināšana darbojas. Arī pašas polises izmaksas parāda cik plašu klāstu ar pakalpojumiem šī polise segs. Katrā polisē tiek noteiktas konkrētas programmas kuru ietvaros ir iespējams izmantot medicīnas pakalpojumus. Vienā ir iespējams apmeklēt zobārstu, bet citā šī iespēja izmaksā papildus, jo nav iekļauta pamata piedāvājumā un tā tas ir ar ļoti daudziem pakalpojumiem.


Izvēloties veselības apdrošināšanu ir svarīgi ņemt vērā gan to, kādas ir jūsu veselības problēmas šobrīd gan to, kādas tās varētu būt nākotnē. Protams, nākotni mēs nevaram paredzēt un pret visu nodrošināties ir ļoti dārgi, bet ir iespējams nedaudz prognozēt. Lai nenāktos lieki tērēt naudu, mums ir jāvelta pietiekošas pārdomas šiem jautājumiem.

Mēs zinām kompānijas:

BALTA

Baltijas apdrošināšanas nams

Baltikums

BALVA

BTA

Compensa Life

If

Gjensidige Baltic

ERGO

Seesam Latvia