Īpašuma apdrošināšana

Apdrošināšana

Katrs kuram ir kāds īpašums ir vismaz aizdomājies par apdrošināšanas nepieciešamību. Ja esam iegādājušies māju vai dzīvokli, mēs, pavisam dabiski, satraucamies par šī īpašuma zaudējumu, par nelaimēm kas var to piemeklēt un tāpēc domājam par iespējām to apdrošināt, lai šādā situācijā nepaliktu bez nekā.

Kas ir īpašuma apdrošināšana

Īpašuma apdrošināšana visbiežāk attiecas tieši uz nekustamo īpašumu. To apdrošinot, mēs saņemam zināmu sirdsmieru, ja nu gadījumā kaut kas notiek, mēs saņemsim kompensāciju par zināmu daļu vai pat visu, lai varētu savu īpašumu atjaunot agrākajā stāvoklī. Tieši tāpēc, šis ir viens no populārākajiem apdrošināšanas veidiem. Par tā popularitāti liecina arī plašais apdrošinātāju piedāvājumu skaits. Katra apdrošināšanas kompānija piedāvā kādu īpašuma apdrošināšanas veidu un bieži ir sastopamas arī dažādas akcijas.

Kad apdrošināt īpašumu

Īpašuma apdrošināšana var būt noderīga dažādos gadījumos un tas ir atkarīgs no konkrētā piedāvājuma ko esat izvēlējušies, lūk daži no gadījumiem:

  • Ugunsnelaimes gadījumā.
  • Zādzības, laupīšanas gadījumā.
  • Dabas stihiju gadījumā.
  • Dažādu inženierkomunikāciju avāriju gadījumā.
  • Trešo personu nodarītu zaudējumu gadījumos.

Ja jums ir īpašuma apdrošināšana var tikt segti arī tādi izdevumi kā apmešanās viesnīcā, glābšanas izdevumi un tamlīdzīgi.


Īpašuma apdrošināšana var attiekties arī ne tikai uz nekustamo īpašumu, šādi var apdrošināt arī dažādu tehniku, iekārtas, preces arī atsevišķu telpu vai citu mantu.
Protams, nav iespējam pilnībā nodrošināties pret jebkuru negadījumu vai situāciju, bet šāda apdrošināšana sniegs jums lielu drošības sajūtu un mierinājumu, ka, vismaz daļēji, par jums parūpēsies un nenāksies palikt pilnīgi bez nekā.


Ir uzskats ka šī apdrošināšana var būt ļoti dārga un, protams, ir jārēķinās ar pietiekošu naudas ieguldījumu, bet šeit ir jāņem vērā iespējamie zaudējumi kas var rasties bez tās. Ja jūsu māja, kuru neesat apdrošinājuši, nodegs, visi izdevumi tās atjaunošanai gulsies tiki uz jūsu pleciem. Tas pats attiecas uz daudzām situācijām, bet īpašuma atjaunošana var būt ļoti dārga, tāpēc ir jāizvērtē vai ieguldījums patiešām ir tik liels, ka nav tā vērts.


Īpašuma apdrošināšana bieži vien tiek pārdota kopā ar citām apdrošināšanas polisēm. Šie, kombinētie, piedāvājumi var būt ļoti izdevīgi un noderīgi. Vienā piegājienā ir iespējams nodrošināties pret zaudējumiem kas var rasties īpašuma nelaimes gadījumā un, piemēram, iedzīves zaudējuma gadījumam. Apdrošinot gan īpašumu gan mantas kas atrodas šajā īpašumā varat gūt dubultu mieru, jo zināt ka par visu esat parūpējies un kāds rūpēsies par jums nelaimes gadījumā.


Izvēloties īpašuma apdrošināšanu ir jāņem vērā ļoti daudzi faktori. Tie ir gan apdrošinātāja piedāvājuma nianses gan riski kuri tiek segti, protams, arī izmaksas ar kurām nāksies saskarties. Dažādi apdrošinātāji piedāvā atšķirīgus piedāvājumus, tāpēc ir jāatrod tieši tas piedāvājums, kurš vislabāk apmierinās jūsu vēlmes un saskanēs ar jūsu iespējām.

Mēs zinām kompānijas:

BALTA

Baltijas apdrošināšanas nams

Baltikums

BALVA

BTA

Compensa Life

If

Gjensidige Baltic

ERGO

Seesam Latvia