Auto apdrošināšana

Apdrošināšana

Ikviens kuram pieder automašīna, zina, kas ir auto apdrošināšana, tomēr tiem, kas nezina – auto apdrošināšana ir nepieciešama, lai atrodoties uz ceļa Jūs varētu būs drošs  un tikt pasargāts no jebkādiem neparedzētiem izdevumiem, tieši šī iemesla dēļ, ir ļoti svarīgi apzināties, ka automašīnu ieteicams apdrošināt pilnvērtīgi.

Pilnīga auto apdrošināšana

Pilnīga automašīna apdrošināšana nozīmē to, ka automašīna tiek apdrošināta ar visu risku segumu, respektīvi, lai arī kāds nebūtu noticis negadījums, vai zādzība – Jums tas viss tiks atmaksāts. Šajā grupā ietilpst arī segments, ja automašīna iekļūst avārijā, pēc kuras tā vairs nav lietojama, kā arī zādzības un ugunsgrēka gadījumā.  Pilnvērtīga apdrošināšanas segmenta ietilpst jebkura stikla bojājumi. Tāpat šajā kategorijā parasti ietilpst jaunas un oriģinālās ražotāja rezerves daļas, automašīnām, kuras nav vecākas parasti līdz pieciem gadiem. Respektīvi, automašīnai ir jābūt salīdzinoši jaunai. Lielākajā daļā gadījumu atlīdzība jeb atlīdzības izmaksa ir 98%, protams šis cipars pie konkrētā apdrošinātāja var mainīties, bet šāds cipars ir iespējams viens no labākajiem. Lēmumi pēc automašīnu negadījumiem parasti tiek pieņemti divu darba dienu laikā, tas viss atkarīgs no avārijas vai negadījuma cēloņiem un sekām, tāpēc dienu skaits arī var mainīties. Pie tam, aizvien vairāk apdrošinātāji pilnvērtīgā automašīna apdrošināšanā nosaka, ka automašīnai nav jābūt speciālu drošības sistēmu, respektīvi Jums var nebūt pat signalizācijas, galvenais, lai automašīnu var aizslēgt ar atslēgu.

Kāda ir reāalā situācija

Tomēr jāatzīst, ka lielākā daļa cilvēku neizvēlas apdrošināt automašīnu pilnībā, jo tas nav nekāds lētais prieks, tomēr ir aspekti un gadījumi uz kuriem cilvēki „spiež” visvairāk, un šajos punktos parasti tiek iekļautas – zādzības, avārijas un sīkas zādzības, piemēram, spoguļi. Protams nevar apdrošināt mašīnu atspoguļojoties uz to, ka Jums tik nozagti tikai spoguļi, Jums ir jānodrošinās pret vispārīgiem zaudējumiem vai vispārēju automašīnas zādzību, katra apdrošināšanas firma piedāvā savus konkrētus noteikumus.

Tiesa jāsaka, ka arī apdrošināšanas kompānijas piedāvā aizvien labākus un labākus nosacījumus, lai tikai lielāka cilvēku daļa gribētu savas automašīnas apdrošinās pilnvērtīgi, pēc statistikas datiem tā arī notiek. Tieši tāpat – aizvien vairāk apdrošinātāji atceļ ierobežojumus uz autovadītāja vecumu un stāžu. Ja agrāk bija tā, ka jauna vadītajam apdrošināšana izmaksāja krietni dārgāk, tad aizvien biežāk šāda iespēja tiek izlīdzināta, jo apstākļus un situācijas neviens nevar izplānot, tāpēc apdrošinātāji aizvien biežāk cenšas nākt pretī saviem klientiem.

Mēs zinām kompānijas:

BALTA

Baltijas apdrošināšanas nams

Baltikums

BALVA

BTA

Compensa Life

If

Gjensidige Baltic

ERGO

Seesam Latvia